100 % Bonus Dobrodošlice do 150 EUR
Prejmi

Ob kateri uri igra Dončić? Pretvornik časa za tekme lige NBA

Ob kateri uri igra Dončić?

Luka Dončić bo naslednjo tekmo odigral v soboto, 31. oktobra, ob 3.00 po slovenskem času, ko bodo Los Angeles Lakers v San Franciscu gostovali pri ekipi Golden State Warriors. Od nedelje, 1. novembra, velja preprosto pravilo: uri po vzhodnoameriškem času (ET) prištejte šest ur, uri po pacifiškem času (PT) pa devet ur.

Tekma v dvorani Chase Center bo za Lakerse prva v skupinskem delu pokala NBA. Dončić je zaradi težav s hrbtom izpustil sredino tekmo proti Clippersom, vendar ga na petkovem seznamu poškodovanih igralcev ni več.

Pretvornik časa: kako uro tekme NBA pretvoriti v slovenski čas?

Liga NBA in ameriški mediji ure tekem skoraj vedno objavljajo po vzhodnoameriškem času. Večji del sezone je Slovenija šest ur pred vzhodno obalo ZDA in devet ur pred Los Angelesom.

Če se tekma začne ob 19.00 po vzhodnoameriškem času (ET), jo bomo v Sloveniji lahko spremljali ob 1.00. Ker se ura premakne čez polnoč, bo tekma pri nas na sporedu v noči na naslednji dan.

Ura v ZDA (ET)Ura v ZDA (PT)Ura v Sloveniji
12.009.0018.00
15.0012.0021.00
15.3012.3021.30
17.0014.0023.00
18.0015.000.00 (naslednji dan)
19.0016.001.00 (naslednji dan)
19.3016.301.30 (naslednji dan)
20.0017.002.00 (naslednji dan)
21.0018.003.00 (naslednji dan)
21.3018.303.30 (naslednji dan)
22.0019.004.00 (naslednji dan)
22.3019.304.30 (naslednji dan)

Ta pretvornik velja od 1. novembra 2026 do 13. marca 2027, nato pa znova od 28. marca do konca rednega dela sezone, ki se bo končal 11. aprila 2027.

Domače tekme Lakersov se večinoma začnejo ob 19.00 po lokalnem času v Los Angelesu, kar pomeni, da jih bomo v Sloveniji lahko spremljali ob 4.00 zjutraj.

 

 

Zakaj se časovna razlika spreminja? Premik ure v Evropi in ZDA

Slovenija in ZDA ne premakneta ure na isti dan. Zato je časovna razlika dvakrat v sezoni za krajše obdobje eno uro manjša.

📅 25. oktober 2026: Slovenija preide na zimski čas, časovna razlika do vzhodne obale ZDA pa se zmanjša na pet ur.

📅 1. november 2026: ZDA preidejo na zimski čas, zato se razlika znova poveča na šest ur.

📅 14. marec 2027: ZDA preidejo na poletni čas, razlika se ponovno zmanjša na pet ur.

🏀 28. marec 2027: Slovenija preide na poletni čas, zato bo razlika do konca sezone znova znašala šest ur.

Prav zaradi premika ure se bo tekma v San Franciscu začela že ob 3.00 po slovenskem času in ne ob 4.00, čeprav je na sporedu ob običajni uri, 19.00 po lokalnem času. Kako je premik ure vplival na oktobrski razpored, smo podrobneje predstavili v članku Kdaj se začne sezona NBA 2026/27?.

Časovni pasovi lige NBA: kje Dončić igra prej?

Pri gostovanjih Lakersov je pomembno tudi, v katerem časovnem pasu se nahaja dvorana. Ekipe lige NBA so razporejene v štiri časovne pasove, tekme pa se po lokalnem času večinoma začnejo med 19.00 in 20.00.

Časovni pasRazlika do SlovenijePrimeri ekip
Vzhodni (ET)+6 urBoston, New York, Philadelphia, Miami, Atlanta, Detroit, Toronto
Osrednji (CT)+7 urChicago, Milwaukee, Houston, Dallas, Memphis, San Antonio, Oklahoma City
Gorski (MT)+8 urDenver, Utah, Phoenix
Pacifiški (PT)+9 urLA Lakers, LA Clippers, Golden State, Sacramento, Portland

Arizona ne premika ure, zato je Phoenix po 14. marcu v istem časovnem pasu kot Los Angeles.

Za slovenske navijače so najbolj prijazna gostovanja na vzhodu ZDA, kjer se tekme pogosto začnejo že ob 1.00 po našem času. Še bolj ugodne so nedeljske popoldanske tekme, ki jih lahko spremljamo v večernih urah.

Razpored Lakersov v novembru po slovenskem času

Lakersi bodo novembra odigrali 15 tekem, od tega tri v skupinskem delu pokala NBA. Vse navedene ure so po slovenskem času.

Datum in uraTekmaKje
sob. 31. 10. ob 3.00Golden State – LA Lakers (pokal NBA)San Francisco
pon. 2. 11. ob 3.00LA Lakers – TorontoLos Angeles
tor. 3. 11. ob 4.00LA Lakers – MiamiLos Angeles
čet. 5. 11. ob 4.00Sacramento – LA LakersSacramento
sob. 7. 11. ob 4.00LA Lakers – Portland (pokal NBA)Los Angeles
pon. 9. 11. ob 0.00Detroit – LA LakersDetroit
tor. 10. 11. ob 1.00Atlanta – LA LakersAtlanta
čet. 12. 11. ob 2.00Milwaukee – LA LakersMilwaukee
ned. 15. 11. ob 22.00Phoenix – LA LakersPhoenix
sre. 18. 11. ob 4.00LA Lakers – CharlotteLos Angeles
čet. 19. 11. ob 4.00LA Lakers – UtahLos Angeles
sob. 21. 11. ob 4.00LA Lakers – Sacramento (pokal NBA)Los Angeles
tor. 24. 11. ob 4.00LA Lakers – UtahLos Angeles
sob. 28. 11. ob 3.30San Antonio – LA Lakers (pokal NBA)San Antonio
ned. 29. 11. ob 22.00Memphis – LA LakersMemphis
tor. 1. 12. ob 1.30Houston – LA LakersHouston

Navijači si lahko v koledarju označijo predvsem dve nedelji: 15. in 29. novembra ob 22.00, ko bo Dončić na parketu v času, ko večina Slovencev še ne spi.

Tekma v Detroitu se bo začela točno ob polnoči, v noči z nedelje na ponedeljek. Ure tekem se lahko zaradi televizijskih terminov še spremenijo.

Božični dan: Dončić in James ob 23.00

Ena najbolj pričakovanih tekem prvega dela sezone bo na sporedu v petek, 25. decembra, ob 23.00, ko bodo Lakersi gostili Philadelphio. LeBron James se bo takrat prvič vrnil v Los Angeles kot nasprotnik.

V ZDA se bo tekma začela ob 17.00 po vzhodnoameriškem času (ET), zato bo to ena redkih domačih tekem Lakersov, ki jo bomo lahko spremljali pred polnočjo. Dončićeve možnosti za osvojitev nagrade MVP v sezoni brez Jamesa smo analizirali v članku Dončić za MVP 2026/27.

Kje lahko v Sloveniji gledamo Dončića?

Pravice za prenose lige NBA v Sloveniji ima na podlagi večletne pogodbe Sportklub, ki tekme prenaša od sezone 2025/26. Na katerem od njegovih programov bo mogoče spremljati posamezno tekmo Lakersov, televizija običajno objavi nekaj dni pred tekmo.

Druga možnost je naročnina na NBA League Pass, ki omogoča spremljanje tekem v Sloveniji v živo ali na zahtevo.

Tekme sredi noči in stave: na kaj moramo biti pozorni?

Pri tekmah, ki se začnejo ob 4.00 zjutraj, je še posebej pomembno spremljati informacije o tem, kateri igralci bodo nastopili. Lakersi so Dončićevo odsotnost proti Clippersom potrdili v sredo okoli 22.00 po slovenskem času, torej nekaj več kot pet ur pred začetkom tekme.

Če stavo vplačate zvečer, preden greste spat, tvegate, da se bo novica o sestavi ekipe pojavila šele po vplačilu in vplivala na kvote. Dončićeve statistične podatke po vsaki tekmi sproti posodabljamo v članku Luka Dončić – statistika 2026/27.

Ponudbo stav na tekme lige NBA lahko primerjate na strani najboljših stavnic za košarko.

Ker se večina tekem začne sredi noči, številni navijači stave v živo spremljajo tudi prek mobilnih aplikacij za športne stave.

Razpored prihajajočih tekem in pregled kvot sta na voljo v središču tekem.

Ob kateri uri torej igra Dončić?

Luka Dončić bo naslednjo tekmo odigral v soboto, 31. oktobra, ob 3.00 po slovenskem času. Od 1. novembra uri po vzhodnoameriškem času prištejte šest ur, uri po pacifiškem času pa devet ur.

Večina tekem Lakersov bo na sporedu med 1.00 in 4.00 zjutraj. Izjema bodo nedeljski obračuni ob 22.00 in božična tekma proti Philadelphii, ki se bo začela ob 23.00.

Avtor
Alex Matulin
S pisanjem in copywritingom se ukvarjam že več let. Ker sem po duši športnik že od otroštva in se za hobi ukvarjam s športnim stavljenjem, sem se v svetu iGaming vsebin odlično znašel. Svoje znanje pretvarjam v jasne, zanimive in ciljno usmerjene vsebine, ki pritegnejo in informirajo
Ocena članka
-/5
0 glasov
Pustite svoj komentar!
Za oddajo komentarja se prosim prijavite ali registrirajte.
0/500